ZENITH MAUDLIN ''Veda'' (25.05.2011)


Self-released - 2011 - Ankara

Zenith Maudlin projesi 2001 yıllında kurulmuş, aktifleşme dönemine bakarsak 2005 yıllarına tekabül etmekte. Tarz ciğerimize işleyen Ambient / Black Metal .. Parçalar kişisel sorunlar, toplumsal sorunlar ve ancak zamanı gelince ulaşabilinecek değerler,ölüm,depresyon hiçlik üzerine yazılıyor.Zenith dinlemek için sıkı bir ambient alışkanlığı olması gerekir insanda.

Yeni demo Veda’nın Yıkıcı Etkileri… İşte zamanı geldi ,Sözler anlamını yitiriyor sözler kalabalık yapıyor ve hayatımın soundtrack’inde Zenith Maudlin /Veda ön plana çıkıyor. Vedalar değişmez aslında hep kalan yalnızlığına hesap verir, şimdi hesap verme kendimle yüzleşme zamanı. Zenith Maudlin diğer parçaları da hep ruhumu beslemiştir ama bu demo beni yıktı öldürdü gebertti beyin fırtınası yaşattı yine bana Veda 1 ‘i dinlerken yüreğinin çığlıklarını yansıtmış muhteşem müziğine, kirli tonlarda gitarlar patlama noktası olmuş.

Veda 2 ise en acı veda bana tokat gibi geldi bu parça tam 7:41 küsur dakikalık müzik şöleni, agresif ama bir o kadar da duygulu, bana göre bu şarkı ölüm,kalım,sorunlar vb… Olaylar değil de en acı veda olan insanın kendisi ile vedasını anlatıyor, hayata karışarak bilerek yada bilmeyerek kendisini unutması yada isteyerek kendini yok sayması. Bu şarkıyla tükenişlerim, bitişlerim hepsi sırtıma yüklendi…

Zenith Maudlin muhteşem bir demo yayınlamış dinleyenlerin bu duyguları yaşamaması elde değil derinliği olan hatta yaşanmışlığı olan bir demo bu, müzikte başarı budur….

9/10

Yazar: Montrose
  • Currently 2.5/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mevcut puan: 2.5/5 (Toplam 420 oy)


 
ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''   CANDLESMASS ''The Doord of Doom''   DARK EDEN ''The Chaos Masquerade''   KAMOS '' Living Without Light''   EXILE ''Unveiling Insanity''   ANCIENT FLAME ''Tyrant Blood''   SINMARA ''Hvísl stjarnanna''   DEATHHAMMER ''Chained to Hell''   BLACK OMEN ''Darkness Is My Essence''   KNELL''Jactura''   DOWNCROSS ''Mysteries of Left Path''   MALIST ''In the Catacombs of Time''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions