NUMEN ''Numen'' (01.05.2011)


LADLO Productions - 2011 - İspanya

Numen İspanya'dan 1997 yılında kurulmuş bir grup, 2 EP ve 3 tam süreli albüm çıkarmış. 2007 yılında Goimusic etiketi çıkan "Numen" isimli albüm bu yıl LADLO Productions etiketi ile farklı bir kapak resmi ile tekrar piyasaya sürüldü. Bildiğim kadarı ile ilk versiyonu digipack formatında 1000 adet basılıp Portekiz ve İspanya'da dağıtılmış, bu versiyonunda ise ekstradan şarkıların İngilizce çevirileri yer alıyor.

Grubun tanıtımında folk etkileşimler olduğu söylenmiş ama bu bence yanlış anlaşılmaya neden olabilir, çünkü folk denince daha farklı yerlere gidiyor kafalar, evet etkileşimler söz konusu ama geneline baktığımızda; hızlı, agresif bir black metal görüyoruz, çok da müziğe etki eden folk bir durum yok. Şarkıların bazı yerlerinde kullanılan depresif vokaller şarkıları daha iyi hissettiriyor.

Kesinlikle yeniden basmaya değer bir albümmüş, zaten dünya çapında bir dağıtım olmamış öncekinde, bunda grup kendi coğrafyasının dışına taşacak... Arşivlerde olsa güzel olacak bir albüm, tavsiye ederim.

9/10

Yazar: Goremented

 
Human Deformation - ''Apocalypse Of Putrid Humanity''   Gorebringer - A Craving For Flesh   Misþyrming ''Algleymi''   Mgła ''Age of Excuse''   Metal East : Nove Kolo 2019 Festival Kritiği   TIRAN ''Apocalyptic Tales''   ORGANECTOMY ''Existential Disconnect''   RAVAGER ''Thrashletics''   POSSESSED ''Revelations of Oblivion''   FORGOTTEN ''Of Past And Passion''   DEUS MORTEM ''Kosmocide''   ROCK HARD FESTIVAL 2019  KRİTİĞİ   HELEVORN ''Aamamata''   WINDSWEPT ''The Onlooker''   ATTIC ''Sanctimonious''   THE SCARS IN PNEUMA ''The Path of Seven Sorrows''   DEITY ''Evil Seed of Life''   WHISKEY RITUAL ''Black Metal Ultras''   DESERTED FEAR ''Drowned By Humanity''   AGONY REIGNS ''Death From Within''   FLAMEN ''Furor Lunae''  


 

FacebookTwitterRssSitemize Link VerinİletişimBaşa Dön
Contents - Czell Labs&Solutions